Startech.com 50cm blue cat8 ethernet cable, snagless, s/ftp, 25G/40g - patch cable - rj-45 (m) to rj-45 (m) - 50 cm - 5.6 mm - s/ftp - 50 micron - cat 5/5e/6/6a/8 - ieee 802.3bt/ieee 802.3ba - snagless, halogen-free, passive - blue
🔥Πωλείται γρήγορα!
Startech.com 50cm blue cat8 ethernet cable, snagless, s/ftp, 25G/40g - patch cable - rj-45 (m) to rj-45 (m) - 50 cm - 5.6 mm - s/ftp - 50 micron - cat 5/5e/6/6a/8 - ieee 802.3bt/ieee 802.3ba - snagless, halogen-free, passive - blue
€ 17.92
ή
Πλήρωσε σε 3, 6 ή 9 άτοκες δόσεις με 0 χρεώσεις υπηρεσίας χρησιμοποιώντας το
Επιλογή Χρώμα: Blue
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=9"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=8"},{"value":"9","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=9&pid=8702204&productId=59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f&quantity=9"}]
–+
34
Points earned
Σε απόθεμα
Περιγραφή
Αριθμός προϊόντος:
59d0431d-8231-4eaa-bcbf-9c253e3a8e6f
Product Features
- High-speed performance
This Ethernet cable offers transfer speeds of up to 40GBps, ensuring efficient data handling for demanding applications. - Durable construction
Featuring strain relief and capable of withstanding 750 mating cycles, this cable is built to last, promoting reliability in network setups. - Superior shielding
Aluminum mylar foil with braid shielding provides excellent EMI protection, reducing interference for a stable connection. - Safe and compliant design
Designed with a low smoke zero halogen jacket, this cable adheres to safety standards for use in sensitive environments. - Versatile compatibility
Compliant with TIA/EIA T568B standards and supporting 100 W PoE++, this cable accommodates various networking applications.
Special Features
- Delivers data transfer rates up to 40GBps
- Flame-retardant and features EMI protection
- Constructed with pure bare copper conductors
- Supports 100 W PoE++ for versatile connectivity
- Low smoke zero halogen jacket for safety
Λεπτομέρειες
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 5/5e/6/6a/8 - IEEE 802.3bt/IEEE 802.3ba |
| Technology | S/FTP |
| Wiring Scheme | T568B |
| Shielding Material | Aluminum mylar foil with braid |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 26 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Core / Cladding Diameter | 50 micron |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Snagless, halogen-free, passive cable, up to 40GBps, 100W PoE++ support, pure bare copper conductors, strain relief, test fluke pass, EMI protection, 750 mating cycles, flame retardant |
| Length | 50 cm |
| Diameter | 5.6 mm |
| Colour | Blue |
| Connectivity | |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | TIA/EIA T568B - up to 2000 MHz |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Shipping Width | 22 cm |
| Shipping Depth | 19 cm |
| Shipping Height | 0.8 cm |
| Shipping Weight | 37 g |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited lifetime warranty |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 50 °C |