Lindy / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 50 cm / 5.8 mm / s/ftp, pimf / cat 6a / snagless / grey
🔥Πωλείται γρήγορα!
Lindy / patch cable / rj-45 (m) to rj-45 (m) / 50 cm / 5.8 mm / s/ftp, pimf / cat 6a / snagless / grey
€ 5.80
ή
Πλήρωσε σε 3, 6 ή 9 άτοκες δόσεις με 0 χρεώσεις υπηρεσίας χρησιμοποιώντας το
Επιλογή Χρώμα: Grey
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8704104&productId=d3cc201d-d8b3-4848-8f63-611f81f04308&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8704104&productId=d3cc201d-d8b3-4848-8f63-611f81f04308&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8704104&productId=d3cc201d-d8b3-4848-8f63-611f81f04308&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8704104&productId=d3cc201d-d8b3-4848-8f63-611f81f04308&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8704104&productId=d3cc201d-d8b3-4848-8f63-611f81f04308&quantity=5"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8704104&productId=d3cc201d-d8b3-4848-8f63-611f81f04308&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8704104&productId=d3cc201d-d8b3-4848-8f63-611f81f04308&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8704104&productId=d3cc201d-d8b3-4848-8f63-611f81f04308&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8704104&productId=d3cc201d-d8b3-4848-8f63-611f81f04308&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=5&pid=8704104&productId=d3cc201d-d8b3-4848-8f63-611f81f04308&quantity=5"}]
–+
10
Points earned
Χαμηλό απόθεμα
Περιγραφή
Αριθμός προϊόντος:
d3cc201d-d8b3-4848-8f63-611f81f04308
Product Features
- Durable construction
The cable features a polycarbonate housing that protects it from wear and tear, ensuring longevity in various environments. - Secure connectivity
Equipped with latch protection, the connectors firmly lock into place, reducing the risk of accidental disconnections. - Efficient design
With a bending radius of 74 mm, the cable offers flexibility and ease of installation, even in confined spaces. - Environmentally compliant
Meeting multiple standards, including RoHS and REACH, this cable is designed with sustainability in mind. - Optimized performance
Operating effectively within a temperature range of -10°C to 60°C, it maintains functionality in various conditions.
Special Features
- Designed for performance with speeds up to 500 MHz
- Twisted pair design minimizes interference for reliable data transmission
- Aluminum braid shielding provides protection against external noise
- Corrosion-resistant nickel-plated connectors for durability
- Flexible TPE jacket allows easy management in tight spaces
Λεπτομέρειες
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 6a |
| Technology | S/FTP, PiMF |
| Shielding Material | Aluminium braid |
| Jacket Material | Thermoplastic elastomer (TPE) |
| American Wire Gauge (AWG) | 27 |
| Plated Connector | Nickel |
| Features | Snagless, latch protection, corrosion-resistant, polycarbonate housing, twisted pair cable, bending radius 74mm |
| Cable Length | 50 cm |
| Diameter | 5.8 mm |
| Colour | Grey |
| Connectivity | |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | UL, RoHS, ISO/IEC 11801, REACH, Global Recycle Standard (GRS) - up to 500 MHz |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | 10 years warranty |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |