Lindy - patch cable - rj-45 (m) to rj-45 (m) - 15 m - 6 mm - s/ftp, pimf - cat 6a - halogen-free, snagless - grey
🔥Πωλείται γρήγορα!
Lindy - patch cable - rj-45 (m) to rj-45 (m) - 15 m - 6 mm - s/ftp, pimf - cat 6a - halogen-free, snagless - grey
€ 30.00
ή
Πλήρωσε σε 3, 6 ή 9 άτοκες δόσεις με 0 χρεώσεις υπηρεσίας χρησιμοποιώντας το
Επιλογή Χρώμα: Grey
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8701542&productId=feede1cd-f92a-4db5-bf6e-cf561a84cc2c&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8701542&productId=feede1cd-f92a-4db5-bf6e-cf561a84cc2c&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8701542&productId=feede1cd-f92a-4db5-bf6e-cf561a84cc2c&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8701542&productId=feede1cd-f92a-4db5-bf6e-cf561a84cc2c&quantity=4"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8701542&productId=feede1cd-f92a-4db5-bf6e-cf561a84cc2c&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8701542&productId=feede1cd-f92a-4db5-bf6e-cf561a84cc2c&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8701542&productId=feede1cd-f92a-4db5-bf6e-cf561a84cc2c&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8701542&productId=feede1cd-f92a-4db5-bf6e-cf561a84cc2c&quantity=4"}]
–+
60
Points earned
Χαμηλό απόθεμα
Περιγραφή
Αριθμός προϊόντος:
feede1cd-f92a-4db5-bf6e-cf561a84cc2c
Product Features
- Enhanced durability
Featuring a bending radius of 72 mm and constructed with high-quality copper conductors, this CAT 6a patch cable is designed to withstand frequent bending and manipulation without compromising performance. The addition of gold-plated pins and corrosion-resistant materials further ensures a long-lasting, reliable connection. - Superior connectivity
Equipped with nickel-plated RJ-45 connectors on both ends, and utilizing S/FTP, PiMF technology, this network cable offers exceptional signal integrity and noise reduction. The tested frequency of up to 500 MHz supports high-speed data transmission for demanding applications. - Safety first
The Low Smoke Zero Halogen (LSZH) jacket material not only provides a safer cabling option by reducing the amount of toxic and corrosive gas emitted during combustion but also features snagless, lockable, and latch protection designs to ensure a secure and easy installation.
Special Features
- American Wire Gauge (AWG) 26 for optimal signal clarity
- Snagless design prevents cable snags and ensures easy handling
- Lockable feature for secure network connections
- Compliant with ISO/IEC 11801, REACH, RoHS, and UL standards
- Operates efficiently within a wide temperature range of -10 °C to 60 °C
Λεπτομέρειες
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 6a |
| Technology | S/FTP, PiMF |
| Shielding Material | Foil with aluminium braid |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 26 |
| Plated Connector | Nickel |
| Features | Halogen-free, snagless, lockable, strain relief, latch protection, corrosion-resistant, polycarbonate housing, copper conductors, gold-plated pins, bending radius 72mm |
| Length | 15 m |
| Diameter | 6 mm |
| Width | 11.6 mm |
| Depth | 21.5 mm |
| Height | 8.3 mm |
| Colour | Grey |
| Connectivity | |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | UL, RoHS, ISO/IEC 11801, REACH - up to 500 MHz |
| Package Details | Polybag |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | 10 years warranty |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |