Startech.com 3m white cat8 ethernet cable, snagless, s/ftp, 25G/40g - patch cable - rj-45 (m) to rj-45 (m) - 3 m - 5.6 mm - s/ftp - cat 5/5e/6/6a/8 - ieee 802.3bt/ieee 802.3ba - halogen-free, snagless - white
🔥Πωλείται γρήγορα!
Startech.com 3m white cat8 ethernet cable, snagless, s/ftp, 25G/40g - patch cable - rj-45 (m) to rj-45 (m) - 3 m - 5.6 mm - s/ftp - cat 5/5e/6/6a/8 - ieee 802.3bt/ieee 802.3ba - halogen-free, snagless - white
€ 37.65
ή
Πλήρωσε σε 3, 6 ή 9 άτοκες δόσεις με 0 χρεώσεις υπηρεσίας χρησιμοποιώντας το
Επιλογή Χρώμα: White
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=8&pid=8701939&productId=f206e192-96a8-4737-840b-e12cc7d232b8&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=8&pid=8701939&productId=f206e192-96a8-4737-840b-e12cc7d232b8&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=8&pid=8701939&productId=f206e192-96a8-4737-840b-e12cc7d232b8&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=8&pid=8701939&productId=f206e192-96a8-4737-840b-e12cc7d232b8&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=8&pid=8701939&productId=f206e192-96a8-4737-840b-e12cc7d232b8&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=8&pid=8701939&productId=f206e192-96a8-4737-840b-e12cc7d232b8&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=8&pid=8701939&productId=f206e192-96a8-4737-840b-e12cc7d232b8&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=8&pid=8701939&productId=f206e192-96a8-4737-840b-e12cc7d232b8&quantity=8"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=8&pid=8701939&productId=f206e192-96a8-4737-840b-e12cc7d232b8&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=8&pid=8701939&productId=f206e192-96a8-4737-840b-e12cc7d232b8&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=8&pid=8701939&productId=f206e192-96a8-4737-840b-e12cc7d232b8&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=8&pid=8701939&productId=f206e192-96a8-4737-840b-e12cc7d232b8&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=8&pid=8701939&productId=f206e192-96a8-4737-840b-e12cc7d232b8&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=8&pid=8701939&productId=f206e192-96a8-4737-840b-e12cc7d232b8&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=8&pid=8701939&productId=f206e192-96a8-4737-840b-e12cc7d232b8&quantity=7"},{"value":"8","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=8&pid=8701939&productId=f206e192-96a8-4737-840b-e12cc7d232b8&quantity=8"}]
–+
74
Points earned
Σε απόθεμα
Περιγραφή
Αριθμός προϊόντος:
f206e192-96a8-4737-840b-e12cc7d232b8
Product Features
- High-speed connectivity
Experience fast data transfer speeds of up to 40GBps, enabling efficient and rapid file sharing, video streaming, and gaming. This cable's support for 25G/40G networks ensures your setup is ready for high-demand applications. - Enhanced durability
Constructed with pure bare copper conductors and protected by a Low Smoke Zero Halogen (LSZH) jacket, this cable is designed for both safety and longevity. The snagless design and strain relief add an extra layer of durability, ensuring a secure connection and extended lifespan. - Superior performance
Featuring EMI protection and tested to pass Fluke tests, this cable provides reliable performance in various environments. Its compliance with IEEE standards and TIA/EIA T568B wiring scheme ensures compatibility and optimal performance in professional setups.
Special Features
- Supports data transfer speeds up to 40GBps for high-demand applications
- Features EMI protection and 100W PoE++ support for reliable, high-power over Ethernet connections
- Made with pure bare copper conductors and a flame-retardant LSZH jacket for enhanced safety and durability
- Snagless design and strain relief for increased cable lifespan
- Compliant with IEEE 802.3bt/IEEE 802.3ba and TIA/EIA T568B standards for broad compatibility
Λεπτομέρειες
Product Specification
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 5/5e/6/6a/8 - IEEE 802.3bt/IEEE 802.3ba |
| Technology | S/FTP |
| Wiring Scheme | T568B |
| Shielding Material | Aluminum mylar foil with braid |
| Jacket Material | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| American Wire Gauge (AWG) | 26 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Halogen-free, snagless, flame retardant, strain relief, test fluke pass, pure bare copper conductors, up to 40GBps, EMI protection, 100W PoE++ support |
| Length | 3 m |
| Diameter | 5.6 mm |
| Colour | White |
| Connectivity | |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | WEEE, TIA/EIA T568B - up to 2000 MHz |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Shipping Width | 19 cm |
| Shipping Depth | 22 cm |
| Shipping Height | 2 cm |
| Shipping Weight | 131 g |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited lifetime warranty |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 50 °C |