Digitus professional / bulk cable 100m / sf/utp / cat 5e / grey
🔥Πωλείται γρήγορα!
Digitus professional / bulk cable 100m / sf/utp / cat 5e / grey
€ 90.44
ή
Πλήρωσε σε 3, 6 ή 9 άτοκες δόσεις με 0 χρεώσεις υπηρεσίας χρησιμοποιώντας το
Επιλογή Χρώμα: Grey
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8702123&productId=b41f9964-7f85-4032-817f-4efbf90bcbb9&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8702123&productId=b41f9964-7f85-4032-817f-4efbf90bcbb9&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8702123&productId=b41f9964-7f85-4032-817f-4efbf90bcbb9&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8702123&productId=b41f9964-7f85-4032-817f-4efbf90bcbb9&quantity=4"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8702123&productId=b41f9964-7f85-4032-817f-4efbf90bcbb9&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8702123&productId=b41f9964-7f85-4032-817f-4efbf90bcbb9&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8702123&productId=b41f9964-7f85-4032-817f-4efbf90bcbb9&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=4&pid=8702123&productId=b41f9964-7f85-4032-817f-4efbf90bcbb9&quantity=4"}]
–+
180
Points earned
Χαμηλό απόθεμα
Περιγραφή
Αριθμός προϊόντος:
b41f9964-7f85-4032-817f-4efbf90bcbb9
Product Features
· Insulation: HD-PE· Outer sheath diameter: 0.55 mm nominal
· Overall diameter: 5.6 mm nominal
· Tensile loading: 150 N max.
· Dynamic bending radius: 8x AD mm min.
· Static bending radius: 4x AD mm min.
· Shipping- and storage temperature range: -10 °C up to +75 °C
· Operating temperature range: -10 °C up to +60 °C
· Installation temperature range: 0 °C up to +50 °C
· DC loop resistance: 280 km
· Resistance unbalance 2%
· Insulation resistance: 2000M/km @500V
· Capacitance: nom. 48 nF/km @ 800 Hz
· Capacitance unbalance (pair-ground): 1500 nF/km
· Characeristic Impedance: 100 ± 15 Ohm @ 10-100 MHz
· NVP: 67%
· Propagation delay: nom. 555 ns/100 m
· Delay skew: nom. 50 ns/ 100 m
· Test voltage (DC 1 min) core/core: 1000V
· Coupling attenuation: 40 dB
· Capacitance: 48 pF/m nominal @ 800 Hz
· Capacitance unbalance (pair-ground): 1.5 pF/m max. @ 1 KHz
· Insulation resistance: 2 GOhm x km min.
· DC loop resistance: 147 Ohm/Km max. (2% max. resistance unbalance)
· Voltage resistance: 72 Vdc max.
· Coupling attenuation: 40 dB
· Signal propagation delay: 450 nS/100 m max.
· Propagation delay: 20 nS/100 m max.
Special Features
· Suitable for direct assembly of RJ45 connectors in order to produce patch cords· Suitable for installations of class D cable lines, 100 MHz
· According to the norms ANSI/TIA 568-C; ISO/IEC 11801 2nd Ed.; EN 50173; EN 50288-3-1
· Conductor: Copper (Cu)
· PoE ready
Λεπτομέρειες
Product Specification
| Network Cable Type | Bulk cable - CAT 5e |
| Technology | SF/UTP |
| Shielding Material | Aluminium foil with aluminium-magnesium braid |
| Jacket Material | PVC |
| American Wire Gauge (AWG) | 26/7 |
| Wires per Cable | 8 wires |
| Pairs per Cable | 4 pairs |
| Colour | Grey |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Compliant Standards | ISO/IEC 11801, EN 50288-2-2, EN 50173 - up to 100 MHz |
| Environmental Parameters | Environmental Parameters |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Operating Temperature | 60 °C |