Logilink - adapter cable - HDMI male to USB-c male - 1.8 m - triple shielded - black - 4k60hz (3840 x 2160) support
🔥Πωλείται γρήγορα!
Logilink - adapter cable - HDMI male to USB-c male - 1.8 m - triple shielded - black - 4k60hz (3840 x 2160) support
€ 29.89
ή
Πλήρωσε σε 3, 6 ή 9 άτοκες δόσεις με 0 χρεώσεις υπηρεσίας χρησιμοποιώντας το
Επιλογή Χρώμα: Black
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702758&productId=6d653e9e-3302-42ad-8c08-9cb34dd830d4&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702758&productId=6d653e9e-3302-42ad-8c08-9cb34dd830d4&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702758&productId=6d653e9e-3302-42ad-8c08-9cb34dd830d4&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702758&productId=6d653e9e-3302-42ad-8c08-9cb34dd830d4&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702758&productId=6d653e9e-3302-42ad-8c08-9cb34dd830d4&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702758&productId=6d653e9e-3302-42ad-8c08-9cb34dd830d4&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702758&productId=6d653e9e-3302-42ad-8c08-9cb34dd830d4&quantity=7"}]
–+
[{"value":"1","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702758&productId=6d653e9e-3302-42ad-8c08-9cb34dd830d4&quantity=1"},{"value":"2","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702758&productId=6d653e9e-3302-42ad-8c08-9cb34dd830d4&quantity=2"},{"value":"3","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702758&productId=6d653e9e-3302-42ad-8c08-9cb34dd830d4&quantity=3"},{"value":"4","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702758&productId=6d653e9e-3302-42ad-8c08-9cb34dd830d4&quantity=4"},{"value":"5","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702758&productId=6d653e9e-3302-42ad-8c08-9cb34dd830d4&quantity=5"},{"value":"6","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702758&productId=6d653e9e-3302-42ad-8c08-9cb34dd830d4&quantity=6"},{"value":"7","url":"/on/demandware.store/Sites-Jinius-Site/el_CY/Product-OfferAvailability?p11Quantity=7&pid=8702758&productId=6d653e9e-3302-42ad-8c08-9cb34dd830d4&quantity=7"}]
–+
58
Points earned
Σε απόθεμα
Περιγραφή
Αριθμός προϊόντος:
6d653e9e-3302-42ad-8c08-9cb34dd830d4
Special Features
- Compliant to USB 3.2 Gen 1 specification and backward compatible with earlier USB versions
- Supports reversible USB-C connector
- Compatible with Thunderbolt 3
- Works for source devices with USB-C or Thunderbolt 3 port interfaces that support the alternative DisplayPort mode (DP Alt mode)
- Compliant to Premium High Speed HDMI specification and backward compatible with earlier HDMI versions
- Supports high quality video up to 4K@60 Hz
- Supports the static HDR of 4K@60 Hz HDMI and 12-bit color processing technology
- Supports bandwidth up to 18GBps
- Connects Internet enabled AV components to ARC (Audio Return Channel)
- Transmits all digital audio formats such as 2.0, 2.1, 5.1, 7.1, DTS-HD Master Audio, Dolby TrueHD, Dolby Digital, DTS
- Supports extended color spaces such as x.v. Color + Deep Color up to 48-bit color depth
- Supports EDID (Extended Display Identification Data) and CEC (Consumer Electronics Control)
- Supports HDCP functions as well as the connected devices supporting
- Slim and elegant design with aluminum alloy body and unibody structure
- USB-C plug with gold plated connector and contacts provides a solid quality for connection
- No software or driver installation needed
Χαρακτηριστικά
Λεπτομέρειες
Product Specification
| Cable Type | Adapter cable 4K60Hz (3840 x 2160) support |
| Technology | Triple shielded |
| American Wire Gauge (AWG) | 32 |
| Jacket Material | PVC |
| Compliant Standards | USB 3.2 Gen 1 / Thunderbolt 3 / DisplayPort (Alt Mode) |
| Length | 1.8 m |
| Plated Connector | Gold |
| Features | Audio Return Channel (ARC), HDMI CEC support (Consumer Electronics Control), Dolby TrueHD support, Dolby DTS-HD Master Audio support, HDR support, Dolby Digital support, Dolby DTS, 18GBps data rate, HDCP compliant, drain wire, 48 bit deep colour, aluminium connectors, EDID compatible, grey colour connector housing, 7.1 channel Surround Sound |
| Colour | Black |
| Adapters & Converters | |
| Max OuTPUt Resolution | 3840 x 2160 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Connectivity | |
| Connector | 19 pin HDMI Type A - male |
| Connector (Second End) | 24 pin USB-C - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | WEEE, EN 50581:2012, EMC 2014/30/EU, EN 55032:2015, EN 55035:2017, RoHS 2015/863/EU |
| Dimensions & Weight | |
| Weight | 72 g |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Shipping Width | 19.3 cm |
| Shipping Depth | 17.7 cm |
| Shipping Height | 1.5 cm |
| Shipping Weight | 80 g |